Gimnazjaliści!! wszystkie ręce, igły, nici na pokład!

Administrator G   29 Listopad 2016   Możliwość komentowania Gimnazjaliści!! wszystkie ręce, igły, nici na pokład! została wyłączona

Czas włączyć się w akcję UNICEF-u i uratować życie dzieciom

Wszystkie kolory świata” to globalny projekt UNICEF, który rozpoczął się właśnie w naszym gimnazjum. Do akcji zaproszeni są wszyscy uczniowie, których zadaniem jest przygotowanie charytatywnych laleczek. Kampanię wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

W ramach projektu „Wszystkie kolory świata” uczniowie z całej Polski mogą własnoręcznie zaprojektować i uszyć szmaciane laleczki. Włączając się do akcji, pomagają ratować życie swoich rówieśników w Sierra Leone. Każdego roku ponad 1,5 mln dzieci umiera tam
z powodu chorób, którym można zapobiec stosując szczepionki. UNICEF planuje objąć programem szczepień wszystkie dzieci w Sierra Leone tak, by zmniejszyć wskaźnik śmiertelności dzieci w tym kraju.